Abdulkerim Değirmenci

                                                              

12 Nisan 1967 Kahramanmaraş doğumluyum.

Kahramanmaraş İnönü İlköğretim okulunu birincilik, Kahramanmaraş Merkez Ortaokulunda üstün derece ile Çorum İskilip Lisesinde onur derecesiyle bitirdim. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünü 1990 yılında tamamlayarak Fizyoterapist olarak meslek hayatıma atıldım. 

İş hayatına fizik tedavi kliniğinde, klinik fizyoterapisti olarak başladım. 1992 – 1993 yılında kısa dönem askerlik görevimi yaptım.

1993 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının fizyoterapi kliniğin kurulmasında görev alırken, aynı kuruluşta klinik fizyoterapist olarak çalıştım.
1996 yılında AK-MED Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezini kurdum.

1997 – 2005 yılları arasında kendi kliniğimde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalıştım.

Aynı zamanda kaplıca, sağlık turizmi ve hastane yönetimleri konusunda değişik projelere danışmalık hizmetleri vermekteyim

2005 yılında Türkiye’nin en büyük özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olan Mor Menekşe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurdum. Mor Menekşe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Kurucu ve Fizyoterapist olarak görev yaptım. Projelendirdiğim ve kuruluşunu gerçekleştirdiğim Mor Menekşe Özel Eğitim Kurumu, özel eğitim alanında ülkemizin en önemli projelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Mor Menekşe Özel Eğitim Merkezi şu anda yaklaşık 390 engelli çocuğumuza hizmet vermektedir.   

Proje Koordinatörü ile Ülkemizde yayınlanmakta olan ve YAYSAT bayilerinde engelli insanlarımıza ulaşan Ülkemizin ilk ve tek dergisi YENİYÜZYIL DERGİSİNİ yayınladık.

2009 Yılından proje çalışmalarına başladığım ALESSA SAĞLIKLI EĞİTİM SAĞLIK PROJESİ 2013 yılı itibarı ile kuruluş sürecine başlamasını sağladım. İzmir İli Selçuk İlçesi Arvalya bölgesinde kurulmakta olan Alessa İleri Sağlıklı Yaşam Projesi Avrupa’nın en büyük sağlık turizmi olmaya aday.
2008 yılından başlayarak geliştirdiğimiz, yenilediğimiz ve yaygınlaşarak doğru kullanımına katkı yaptığımız uzay terapi sisteminin kurulumunu ve eğitimleri vermekteyim.

Fiziksel engelli çocuklar duygusal özgürlük tekniği (EFT) rehabilitasyonu anlatan kitabım yayın hayatına hazırlanmakta.