Uzay Terapi Kafesi ve Dinamik Egzersiz

Tasarlanan bu kafes ve ekipmanların temel amaçları hastayı istenilen pozisyona alabilmek, gereken destekleri gerektiği kadar vererek hastayı mümkün olduğu kadar fonksiyonel kılmaktır. Bunun için kafesimizin içinde bir makara sistemi kurulmuştur. Bu makara ile hastayı ayağa kaldırıp gerekli destek sağlanarak yürütülmesi, ihtiyaç duyulan kasların kuvvetlendirilmesinde ağırlıklar eklenerek kullanılması hedeflenmektedir.

Bant ve makara sistemi sayesinde fizyoterapist istenilen bir kas grubunu izole ederek hedef tuttuğu bu kas üzerinde istenilen egzersizleri çalışabilir. Bu tip egzersizler fonksiyonel kazanımlara akseder, hareketlerin bağımsız, dengeli ve koordinasyonun hızlı bir şekilde artışını sağlar.

Fonksiyonel becerilerin (emekleme, oturma, diz üstü durma, ayakta durma, yürüme, tırmanma, sıçrama) gelişimini ve ilerlemesini sağlar.

Dinamik egzersiz kafesi faydalı geniş kullanım amaçlı ve kullanımı kolay bir cihazdır.

Hastanın herhangi bir hareket veya fonksiyonel beceriyi bağımsız olarak yapmasına izin verir bu koşullarda yapılan egzersizler hastada güven hissi sağlar.

Dinamik egzersiz kafesi de kullanılan ağırlıklar yardımıyla fizyoterapistlerin ölçülebilir bilgileri kaydetmesi ve kazanılan fonksiyonelliğin kanıtlanması objektif hale getirilmiştir.

Kafesimizin ekipmanların ve dizaynın sağladığı avantajlar sayesinde en ideal vestibular stimülasyon eğitimi vermek.

                Kurucu ve Eğitimci                   

              Abdülkerim Değirmenci
             Fizyoterapist - EFT Terapisti
                Sağlıklı Yaşam Koçu  

Tel: 0 541 541 2639
Mail: degirmenci.ak@gmail.com   

Web                : https://www.uzayterapi.com.tr
Facebook         : uzayterapisiturkiye
Youtube           : Abdülkerim Değirmenci Kanal
İnstagram        : https://www.instagram.com/uzayterapi/