Abdülkerim Değirmenci - Kurucu

Abdülkerim Değirmenci

12 Nisan 1967 Kahramanmaraş doğumlu

Kahramanmaraş İnönü İlköğretim okulunu birincilik, Kahramanmaraş Merkez Ortaokulunda üstün derece ile Çorum İskilip Lisesinde onur derecesiyle bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi'ni 1990 yılında tamamlayarak Fizyoterapist olarak meslek hayatıma atıldı. Fizyoterapist olarak meslek hayatının bütününde engelli çocukların rehabilitasyonunda aktif rol alarak devam etti.

İş Hayatı ve Projeleri

Abdülkerim Değirmenci, İş hayatına fizik tedavi kliniğinde, klinik fizyoterapisti olarak başladı.

1992 – 1993 yılında kısa dönem askerlik görevimi yaptı.

1993 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının fizyoterapi kliniğin kurulmasında görev alırken, aynı kuruluşta klinik fizyoterapist olarak çalıştı.

Abdülkerim Değirmenci 1996 yılında AK-MED Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezini kurdu. Uzun yıllar klinik olarak birçok insanın hayatına dokundu.

1997 – 2005 yılları arasında kendi kliniğimde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalıştı.

Bu süreçte aynı zamanda kaplıca, sağlık turizmi ve hastane yönetimleri konusunda değişik projelere danışmalık hizmetleri verdi. Bu görevine hale devam etmektedir.

Abdülkerim Değirmenci, 2005 yılında Türkiye’nin en büyük özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olan Mor Menekşe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurdu. Mor Menekşe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Kurucu ve Fizyoterapist olarak görev yaptı. Projelendirdiğim ve kuruluşunu gerçekleştirdiği Mor Menekşe Özel Eğitim Kurumu, özel eğitim alanında ülkemizin en önemli projelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Mor Menekşe Özel Eğitim Merkezi şu anda yaklaşık onlarca engelli çocuğumuza hizmet vermektedir. Mor menekşe özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ülkemizin en saygın projelerinden birisidir.

Abdülkerim Değirmenci Proje Koordinatörü ile Ülkemizde yayınlanmakta olan ve YAYSAT bayilerinde engelli insanlarımıza ulaşan Ülkemizin ilk ve tek dergisi YENİYÜZYIL DERGİSİNİ yayınladı. Dergi ülkemizde alanında yayınlanan en önemli dergidir.

2009 Yılından proje çalışmalarına başladığım FORLİFEX SAĞLIKLI EĞİTİM SAĞLIK PROJESİ 2021 yılı itibarı ile kuruluş sürecine başlamasını sağladı. Bu proje ülkemizin en özel bir projelerinden birisi olmakla birlikte, sağlık turizmi alanında döviz kazandıran projelerden birisi olacaktır.

Abdülkerim Değirmenci, FORLİFEX  Anonim Şirketinin CEO'u olarak görev yapmaktadır.

Erişilebilir Farkındalık Yaşam Parklarının tasarımcısı, eğitmeni ve kurucusu olarak ülkemizin birçok yerinde sağlıklı, özel çocuklar ve yaşlılar için parklar kurmakta.

Erişilebilir Farkındalık Yaşam Parklarının yurtdışında kurulumlarını gerçekleştirmektedir.

Uzay terapi ve duyu bütünleme ekipmanlarının satışını gerçekleştirdiği  Teşekkür Ederim Gurup Akademisinin Kurucusudur. Teşekkür Ederim Akademi uzay terapi sistemlerinin eğitimlerinin gerçekleştiği ve eğitim sonunda sertifika verdiği bir kuruluştur.

2010 Yılından başlayarak EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği), liderlik, Sözsüz iletişim, kursları düzenlemektedir.

2008 yılından başlayarak geliştirdiği, sürekli yenilenen ve yaygınlaşarak doğru kullanımına katkı yapılan Uzay Terapi Sistemi'nin kurulumunu ve eğitimleri vermektedir. Ülkemiz ile birlikte birçok ülkede uzay terapi sistemi kurulumlarını ve eğitimlerini gerçekleştirmektedir.

Kitap ve Yürütmekte Olduğu Görevler